Cruisery elektryczne

Cruizery - elitarne rowery ze wspomaganiem elektrycznym Rower elektryczny

Rower cruiser to elitarny masywny krążownik, nazywany także jako cruiser plażowym, charakterystyczne balonowe szerokie opony, stylizowana gięta rama, szeroka wygodna kierownica, wyprostowana postawa siedzenia. Cruiser uzupełniają eleganckie stylowe dodatki, najczęściej z naturalnej skóry siodło, uchwyty kierownicy, stylowy dzwonek.

Prosta konstrukcja niegdyś stalowa dziś aluminiowa z ekspresyjną „stylizacją motocyklową”. Cruisery są popularne wśród zwykłych rowerzystów i turystów, ponieważ są one bardzo stabilne i łatwe w prowadzeniu a balonowe opony ułatwiały jazdę po piasczystym podłożu. W latach ok. 1930-1950 r. były to najbardziej popularne rowery w USA. Pod koniec lat 90-tych zaczęły przeżywać swój elitarny renesans.

 

 

 

Cruisery stylizowane na retro, przypominają amerykańskie motocykle custom cruizery o szerokich oponach, często miewają charakterystyczne szerokie siodło z brązowej lub czarnej skóry na niklowanych  sprężynach to charakterystyczne cechy cruiserów. Jazda ulicami miast na eleganckim cruiserze przyciąga uwagę niemal  każdego przechodnia.
To idealne rowery dla eleganckich dam i dżentelmenów, zasadą jest też, że nie ma tym nic niestosownego jeżeli na rowerze o damskiej konstrukcji ramy zasiądzie mężczyzna.
Stylizacja retro z ramą zapewniającą wygodne wsiadanie, szerokie opony, imponujący dzwonek to atrybuty cruiserów.


Podaż cruiserów ze wspomaganiem elektrycznym nie jest zbyt wielka, dlatego na życzenie naszych klientów podejmujemy się elektryfikacji cruiserów. 
Nie zawsze jest to możliwe - czasami jednak daje znakomite efekty. Wymaga to jednak wiele pracy i trochę dodatkowych wydatków.
W stylowym cruiserze, aby zachować elegancką linię, bateria konstruowana jest na zamówienie,  powinna być ukryta w stylowej skórzanej torbie szytej na miarą, daje to znakomite efekty, choć nie jest tanie. 


Czasami użytkownicy Cruiserów lubią przesiąść się na fatbike - także stylowy rower o grubych oponach choć mniej płynnej linii ramy.

 

 Rower elekryczny FatBike Leader Fox Braga

Rower elektryczny model Braga firmy Leader Fox

 

          

 


 

Rower Cruiser elektryczny Geobike Monster

  

 

 

 

 

 

       

         

        

        

 


 

Rowerem na Helu, rowerem z Trójmiasta na Hel i nie tylko

Na Półwyspie Helskim zbudowano kilka lat ścieżkę rowerową prowadząca od Pucka przez Władysławowo, Chałupy, Kuźnica Jastarnia, Jurata, Hel. Powrót z rowerem miast Sopot, Gdynia, Gdańsk możliwy jest tramwajem wodnym.

Tramwaje wodne kursują na trasach Gdańsk-Hel-Gdańsk, Gdynia-Hel-Gdynia, Sopot-Hel-Sopot. Rozkład jazdy > tu.

Opis - wycieczka rowerowa na Hel znajdziesz > tu.
Szlaki rowerowe w rejonie Helu, Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Pucka, Redy, Wejherowa znajdziesz > tu
.